Jesteś tutaj: Realizacje / Glazurnictwo

Glazurnictwo

Glazurnictwo to jedna z naszych najważniejszych usług, którą zajmujemy się nieprzerwanie od początku działalności. Mając na koncie setki wykonanych zleceń, układanie płytek na podłogach nie sprawia nam żadnych trudności. Również wtedy, kiedy w grę wchodzą płytki w dużym formacie lub wymagające skomplikowanego cięcia. Docinanie płytek samo w sobie jest czymś wymagającym, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużym wymiarem oraz docinaniem płytki z niemal każdej strony. Bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności jego używania, nie uda się uzyskać efektu, o jakim marzy klient.

W prezentowanej na zdjęciu łazience zastosowaliśmy kilka sprawdzonych metod na uzyskanie wysokiej estetyki, a także eleganckiego, miejscami wręcz luksusowego charakteru pomieszczenia. Pierwszym sposobem było układanie mozaiki na ścianach. Duża powierzchnia ułożona ciemną mozaiką bardzo ładnie komponuje się z podłogami ułożonymi z płytek w dużym formacie. Całości dopełnia wbudowane oświetlenie. Powierzchnia kamienia i płytek polerowana jest na wysoki połysk, dzięki czemu udało się uzyskać odbicia światła, a jednocześnie zapewnia to łatwość utrzymania czystości. Dodatkowych walorów estetycznych dostarcza bogato zdobiony żyrandol wkomponowany w sufit.

Salon kąpielowy lub sauna nie może się również obejść bez komfortowych miejsc do siedzenia. Powinny one przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo, dlatego muszą być zaprojektowane i wykonane w sposób ergonomiczny. Tak też mamy do czynienia w przypadku tej realizacji. Siedzisko wraz z oparciem zostało obłożone wspomnianą wcześniej mozaiką. Za wyborem tego materiału przemówił fakt, że jego niewielkie wymiary wręcz idealnie nadają się do układania na krzywiznach. W łazience, którą mogą Państwo oglądać na zdjęciach zauważyć również można jak wiele pracy z cięciem i docinaniem płytek było do wykonania. W tym przypadku nie ma mowy o jakichkolwiek ostrych krawędziach, mogących spowodować skaleczenie skóry. Wszystkie powierzchnie i narożniki muszą być wykończone w sposób bezpieczny dla zdrowia i nie powodujący ryzyka przecięcia naskórka.